HO HO Horolezecký oddíl Hořice
HO HO Horolezecký oddíl Hořice
Úvod
O nás
Vzkazy z výboru
Diskuse
Stěna

Horoškola

Úvodní informace

* Do našeho oddílu se každoročně přihlásí několik nových členů, kteří nemají o lezení nejmenších znalostí. I když není horoškola povinná, většina těchto nováčků se do ní hlásí, neboť je to jen pro jejich dobro, vědět a znát o horách a lezení co nejvíce. Vždyť tento sport nese sebou nemalé riziko a proto je vhodné, absolvovat nějaký ten kurs, ve kterém se dotyčný dozví nejnutnější základy, aby nedocházelo ke zcela zbytečným situacím, které pak mohou vyústit v pěkný malér.

* Jelikož přednášek není mnoho, neměl by absolvent horoškoly vynechat ani jedinou přednášku. Tudíž ten kdo nemůže absolvovat všechny přednášky, nechť si to řádně rozmyslí, zda se přihlásit, či nepřihlásit do horoškoly. Tolerujeme jednu neúčast na přednáškách, ale uvědomte si prosím, že na každé přednášce se dovíte mnoho potřebného, proto se snažte ve vlastním zájmu absolvovat všechny. Nemůžeme vás k ničemu nutit, ale je to jen na vás, zda chcete znát nebezpečí hor, chcete vědět jak se pohybovat po horách, jak se vyvarovat všem těm nástrahám a nebezpečím, která tento nádherný sport doprovází...

* Snažíme se o to, aby se absolvent, který navštěvuje naši horoškolu dozvěděl a naučil všem základům, které jsou potřeba pro pohyb nejen v horách, ale i na skalách, či dnes již i na umělých stěnách. Po absolvování horoškoly by každý lezec měl vědět, jak používat tu kterou výstroj a výzbroj, jaké techniky jsou vhodné pro určitý typ lezení, či co se vůbec smí a nesmí při provozování tohoto sportu. Nemalý důraz klademe na tdravovědu, při které se dozvíte nejen o účincích nadmořských výšek na naše tělo a jaké potíže nás tam mohou provázet, ale musíme umět pomoci našim spolulezcům, když náhodou k nějakému tomu zranění dojde. Naučíte se ovládet nezbytnou první pomoc než dorazí přivolaná lékařská pomoc.

* Teď záleží již jen na vás, zda máte zájem vědět a znát. My vám umožníme navštěvovat tento výcvik, ale zda se to opravdu naučíte je pouze na vás. Proto vám, kteří se rozhodnete pro absolvování tohoto výcviku, přejeme abyste pochytili z přednášek co nejvíce, aby vám nedělala výuka žádné problémy a aby vám přinesl tento sport hodně radosti, s co nejpěknějšími zážitky.

* A co to vůbec obnáší absolvovat tento kurz?

 • Kurs začíná většinou koncem října, podle počtu přihlášených. Tvá zhruba půl až třičtvrtě roku
 • Je potřeba dát do kupy skupinku o minimálně deseti zájemcích.
 • Zhruba jednou měsíčně probíhá v podvečer asi dvou až tříhodinová přednáška. Termíny se ale napřed dohodnou, podle toho, jak to bude konkrétním lidem vyhovovat.
 • Několikrát proběhne praktický výcvik na umělé stěně a pak zjara venku v lomech.
 • Je potřeba absolvovat třídenní zimní výcvik v zahraničních horách. Termín se rovněž domluví. Někdy v únoru - březnu.
 • V měsících říjen - duben je možnost individuálního tréninku na umělé stěně, ze začátku pod dozorem instruktora
 • Každý absolvent obdrží od instruktorů CD s metodickými pokyny. Toto CD je již v ceně

 Cena kurzu:

Horoškola:

 • 1800,- dospělí

 • 1200,- mládež do 18 let

Letní kurz:

 • 1200,- dospělí

 • 700,-  mládež do 18 let

K celkové ceně je nutno ještě započítat zimní kurs v zahraničních horách, cca. 2500 Kč - podle konkrétních cen za ubytování a stravování.

* Ti z vás, kteří máte zájem absolvovat letošní kurs horoškoly, můžete se již nyní přihlásit. Stačí stáhnout si ze stránek přihlášku a pak ji vyplněnou odeslat zpět na email Hanky: hanach.h@email.cz.

U dětí mladších 18 let je potřeba souhlas rodičů, tudíž děti si musí patřičný formulář stáhnout z našich stránek, ten pak bude třeba vytisknout a vyplněný a podepsaný jedním z rodičů, pak nejlépe předán osobně některému ze členů výboru.

Kurs bude zahájen někdy koncem října, vše se včas dozvíte.

Soubory ke článku:
horoskola_prihlaska.doc -  Přihláška do horoškoly

 
Číslo konta : 185811159 / 0300
Adresa: Riegrova 1024, Hořice
Telefon: 608048301
email: servis.sedivy@centrum.cz

Odebírat akce

Chcete odebírat akce do emailu??
 
Email:
Turistické informace o regionu Krkonoše. Bohaté turistické zajímavosti a tipy na výlet.