HO HO Horolezecký oddíl Hořice
HO HO Horolezecký oddíl Hořice
Úvod
O nás
Vzkazy z výboru
Diskuse
Stěna

O nás


 
<- Zpět
 

Podmínky pro přijetí nového člena

Do oddílu jsou zájemci přijímáni za těchto podmínek:

 • dovršení věku 18-ti let.
 • ve věku 12-18-ti let jen s písemným souhlasem rodičů.
 • ve věku pod hranicí 12-ti let po individuální dohodě s vedením oddílu (možnost horolezecké přípravky - středeční lezení dětí).

Každý nový člen má možnost v našem oddílu absolvovat horoškolu. I když v dnešní době není Českým Horolezeckým Svazem vyžadováno nějakého školení, je to v zájmu vás všech, nějakou tu horoškolu někde absolvovat. Ono, když člověk nemá základní znalosti, těžko v horách přežije ať si nakoupí materiál sebelepší. Je potřeba znát, co vše nás čeká v horách, kolik si toho můžeme dovolit, musíme se naučit posoudit ty které okolnosti, musíme vědět, co nás za těch kterých okolností může potkat. Vždyť kolik našich kolegů a přátel se již nevrátilo z cest domů, a kolikrát to byla zcela zbytečná smrt. Ano hory si někdy vybírají i tu daň z nejkrutějších, je ale potřeba ji eliminovat a to tak, že budeme mít vědomosti a zkušenosti a nebudeme zbytečně podceňovat nebezpečí a to nejen v horách, protože například i naše celkem nízké pískovcové skalky si občas nějakou tu oběť vyberou. Proto každému doporučujeme vzdělávat se i v té tolik suchopárné teorii.

 

Finanční stránka:

Vstupní poplatek

 • jednorázový vstupní poplatek 200,-Kč

Členské příspěvky

  roční příspěvek 400 Kč + 120 Kč(dvoje slanění - občerstvení) = 520 Kč

   

 • po absolvování horoškoly roční poplatek za horolezecký průkaz. (dle aktuální sazby ČHS, cca 400 Kč)

Horoškola

 • dospělí ................ 1800 Kč
 • mládež do 18 let... 1000 Kč

V těchto částkách je zahrnuto vše, tj. práce instruktora, cena za informační a propagační materiály, atd... Člen oddílu samozřejmě čerpá všechny výhody z toho vyplívající. (Poloviční vstup na umělou stěnu, zapůjčení materiálu, průvodců, map, jídlo, pití při oddílových akcích zdarma...)

Členské příspěvky se platí na rok dopředu a měly by být zaplaceny nejpozději do konce konec února téhož roku.

Nově přihláčený člen oddílu platí příspěvky dle konkrétního datumu vstupu do oddílu, v rámci čtvrtletí. Tedy vstoupí-li do oddílu v září, zaplatí za poslední čtvrtletí, což dělá 130 Kč.

Jako podporu mladým rodinám máme zavedeno, že naše těhotné členky oddílu a členky oddílu na mateřské dovoloné, jsou od placení členských příspěvků osvobozeny.

V případě neplacení příspěvků se oddíl řídí stanovami. Pro neplacení příspěvků více než 12 měsíců, bude člen z oddílu vyloučen a může se znovu přihlásit až po doplacení všech dluhů a znovu složení jednorázového vstupního poplatku ve výši 200,- Kč.

Podrobnější informace Vám podají instruktoři, či vedení oddílu. Najdete nás na uvedených kontaktech v adresáři, či ještě lépe osobně, a to buď: v lomu U Josefa (středa odpoledne) a nebo v zimních měsících na umělé stěně.

 

Je možnost posílat peníze přímo na naše bankovní konto
Ovšem je nutné do kolonky pro příjemce napsat od koho a za co se platba uskutečnila.

***

Číslo konta : 185811159 / 0300

Jo a na tomto odkazu si můžete najít kdo má či nemá, nějakou tu dlužnou částku!
A co dluží mládež do 15let si najdete zde!

 

Doporučená minimální výbava

(Před vstupem do horoškoly je více než dobré toto vlastnit. Samozřejmě, jde to postupně nakupovat, ale úvazek je vhodné mít co nejdříve svůj i když je možnost zapůjčení univerzálních sedáků, které ale nejsou tolik pohodlné.)

1x sedací nebo kombinovaný úvazek /cena cca od 750,-Kč/

2x HMS karabina /cena cca od 200,-Kč/

1x slaňovací osma /cena cca od 150,-Kč/, či kýbl /450,-Kč/

1x lezecká obuv /cena cca od 1.100,-Kč/

1x smyčka plochá šitá 60 cm /80,-Kč/

Toto je ale opravdu jen to nejhlavnější minimum, chce to pak si postupně přikupovat další vhodnou výstroj a výzbroj, jako například helmu, lano, expresky a další. Ale to až v případě vážného zájmu o tento sport. Někdo třeba má zájem lézt jen na umělých stěnách, tudíž nebude asi potřebovat žádnou helmu, či nějaké to zimní oblečení do hor. Hlavně ale vážení, chce to mít elán a chuť lézt, i když začátky jsou vždy těžké, ale stojí to za to, vydržet a co nejpravidelněji si zajít zatrénovat - nejlépe dva až třikrát týdně, aby byly vidět výsledky co nejdříve. Máme výhodu dvou nedalekých lomů a tak nic nebrání tomu začít s tímto krásným sportem třeba ihned. A hlavně v lomech se nic neplatí, vstupné zdarma. Přes zimu se pak chodí na umělou stěnu, na sportovní halu místního gymnázia, takže příprava a průprava zde, zdá se býti na skvělé úrovni.


Číslo konta : 185811159 / 0300
Adresa: Riegrova 1024, Hořice
Telefon: 608048301
email: servis.sedivy@centrum.cz

Odebírat akce

Chcete odebírat akce do emailu??
 
Email:
Turistické informace o regionu Krkonoše. Bohaté turistické zajímavosti a tipy na výlet.